Majstrovstvá Žilinského kraja v atletike stredných škôl 2017

Dňa 4. 5. 2017 sa v Martine konalo krajské kolo v atletike stredných škôl, na ktorom malo naše gymnázium viacnásobné zastúpenie. Napriek nepriaznivému počasiu sa našim atlétom výnimočne darilo. Preteky odštartoval beh na 100 metrov, v ktorom naša študentka Petra Močáryová zvíťazila s časom 12,7 s čím si zabezpečila postup na celoštátne kolo.  Následne vyhrala aj beh na 200 m s časom 28,0 s. Beh na 200 m chlapcov vyhral aj Peter Hutník s časom 23,9 s .V skoku do diaľky sa Andrej Tekel vydareným tretím pokusom (563 cm) dostal na krásne tretie miesto. V tej istej disciplíne si Romana Ošková vybojovala prvé miesto so skokom dlhým 514 cm, ktorým prekonala aj doterajší školský rekord. V behu na 400 m v kategórii dievčat zvíťazila Michaela Nahaálková s časom 1,06 min. a v kategórii chlapcov sa Juraj Kozák umiestnil na treťom mieste s časom 59,6 s. Roland Hric sa v behu na 3000 m umiestnil taktiež na treťom mieste s vynikajúcim časom 10,03 min. V behu na 800 metrov Michal Kubovčík obsadil piate miesto s časom 2,07 min. a v kategórii dievčat Dominika Kramorišová aj napriek nečakanému pádu tesne pred cieľovou čiarou získala štvrté miesto s časom 2,55 min. Tibor Grešo si domov odniesol dve prvenstvá, a to z vrhu guľou (12,28 m) a dominoval tiež aj v hode oštepom (37,62 m). Tereza Maťková v behu na 1500 m dobehla na štvrtom mieste s časom 6,56 min. V skoku do výšky si Matúš Galba vyskákal druhé miesto s novým osobným rekordom 168 cm a Romane Králikovej zaručil vydarený skok na výške 145 cm prvé miesto.  V štafetách 4 x 100 m mali obe naše družstvá úspech. Chlapčenské družstvo v zložení Kozák, Tekel, Hric a Galba a takisto aj dievčenské družstvo v zložení Močáryová, Nahálková, Králiková a Ošková vyhrali. Postupovou štafetou však bola švédska štafeta mix (400 m – Kubovčík, 300 m – Nahálková, 200 m – Hutník, 100 m – Ošková), v ktorej naši študenti dramatickým spôsobom zvíťazili s časom 2,16 min.

Všetkým našim študentom srdečne gratulujeme a víťazom jednotlivých disciplín spoločne so švédskou štafetou prajeme veľa úspechov na Majstrovstvách Slovenska v atletike stredných škôl, ktoré sa uskutočnia už budúci týždeň 11. 5. 2017 v Trnave.